Italské kuchyně ARREDO 3 zajišťují ve své výrobě pro zákazníky prvky, které jsou obsažené již v základní výbavě a jsou samozřejmostí, tzn. bez dalších příplatků nebo nad rámec základní objednávky. V detailech je nejen krása kuchyně, ale i její plná funkčnost, užitečnost a bezpečnost. Mezi tyto detaily kuchyní ARREDO3 patří například:


Nerezové krycí lišty – tento ochranný prvek Vám odděluje každý použitý tepelný spotřebič od skeletu kuchyňské linky a tím je zabezpečena ochrana nejen proti mechanickému poškození, ale hlavně při běžném úniku tepla nebo páry. Nerezová lišta je i designový prvek v každé úrovni u tepelných zdrojů: nad mikrovlnnou troubou (MT), mezi MT a pečící troubou, a též pod troubou. Při použití integrovaných madel GOLA systém dojde ke kompletní ochraně kuchyňské linky od spotřebiče, proti běžnému uložení.


Každé dno dřezové skříňky v kuchyni ARREDO3 je komponováno z tvrzeného kompaktního plastu, který zajišťuje ochranu skříňky. Slouží nejen jako ochrana proti vlhkosti a vodě, ale zároveň se chová jako hygienická ochrana v prostoru dřezových skříněk, ve kterých se nejčastěji umisťují košové systémy pro domácí odpad.


Stejně jako skříně pro tepelné spotřebiče (MT a trouba), jsou i u skříní pro chlazení vytvořeny průduchy, aby komínový efekt zajistil dostatečné větrání spotřebičů. U skříní pro chladící zařízení jsou navíc dna vyráběna z tvrzeného plastového materiálu, který je perforovaný a tím je zajištěno proudění vzduchu nejen kolem agregátu (kompresoru), ale i po bocích chladničky. To zajišťuje správnou funkčnost a energetickou třídu, kterou udává výrobce vámi vybrané chladničky.


Dolní skříňky pro tepelné spotřebiče (trouby) a dřezové skříňky mají čelní spojovací profil z hliníkového profilu. Tento profil umožňuje instalovat do pracovní desky dřezy a varné desky nad tyto skříňky a díky svému profilu zajišťuje intenzivnější ventilaci i pevnost spojení celé kuchyně. Profil je viditelný při otevření dvířek a mimo funkční záležitosti dává tento prvek i designovou hodnotu celé kuchyni.


ARREDO 3 používá do svých kuchyní různé typy a varianty dvířek, které mají podle provedení, materiálu a modelu tloušťku od 19 mm do 24 mm. Právě proto se již v základní výbavě do všech kuchyní instalují panty BLUM CLIP top BLUMOTION s integrovaným tlumením v misce závěsu, aby se všechna dvířka pohybovala elegantně, měkce a tiše. V případě potřeby můžete jednoduchým způsobem BLUMOTION deaktivovat.